Diğer Sağlık Personeli Hizmetimiz

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre çok tehlikeli sınıfta ve çalışan sayısı 10 ve üstünde olan tüm iş yerleri kişi başı olmak üzere belirli sürelerde diğer sağlık personeli hizmeti almakla yükümlüdür.

İŞYERİ DİĞER SAĞLIK PERSONELİ KAPSAMI

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görev almak üzere belgelendirilmiş kişiler, bakanlık tarafından verilen diplomalara sahip olan hemşireler, sağlık memurları, acil tıp teknisyenleri ve çevre sağlık teknisyenleri ile İşyeri Hemşireliği Sertifikasına sahip olan kişilerdir.

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ GÖREVLERİ

  • İş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitilmekte ve bu konularda sorumlu olmaktadır.
  • İş yerinde oluşabilecek sağlık ve güvenlik risklerini önlemek, çalışanların sağlıklarını koruyan önlemleri almak ve sağlık hizmetlerini verirken güvenli bir ortam sağlamak gibi görevler yerine getirmektedir.
  • İş yerinde oluşabilecek iş kazaları ve meslek hastalıklarını önlemek için gerekli tedbirleri almakla sorumludur.
  • İSGK kapsamındaki diğer sağlık personeli, iş yerinde sağlık ve güvenliği koruyan önlemleri almak için gerekli eğitimleri almalı ve bu konular hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

İlgili departmanımızla tüm çevre danışmanlığı hizmetlerimiz ve çözümlerinde yanınızdayız.
TEKLİF TALEP FORMU
Kurulduğumuz günden beri tek amacımız, İş Sağlığı ve Güvenliğini yasal bir zorunluluk olmaktan öte bir yaşam tarzı haline getirerek, Türkiye’nin güvenle büyümesine katkıda bulunmaktır.
Copyright © İMGE İsg & Çevre Danışmanlık Hizmetleri
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram